Jesteś rolnikiem? Planujesz modernizację swojego gospodarstwa, zakup nowoczesnych maszyn rolniczych lub remont budynków? Korzystając z porównywarki Coolfinance szybko znajdziesz najlepszy kredyt, dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Nie czekaj! Już dziś złóż wniosek o kredyt dla rolników!
Szybka pożyczka reklama
Szczegóły oferty
Wymagania
Kontakty
Więcej informacji o firmie Credit Agricole Bank Polska S.A.
Szczegóły oferty
Wymagania
Kontakty
Więcej informacji o firmie Nest Bank SA
Szczegóły oferty
Wymagania
Kontakty
Więcej informacji o firmie WebField Sp. z o.o.
Szczegóły oferty
Wymagania
Kontakty
Więcej informacji o firmie PKO Bank Polski Spółka Akcyjna
Szczegóły oferty
Wymagania
Kontakty
Więcej informacji o firmie Raiffeisen Bank Polska S.A.
Szczegóły oferty
Wymagania
Kontakty
Więcej informacji o firmie Deutsche Bank Polska S.A.
Szczegóły oferty
Wymagania
Kontakty
Więcej informacji o firmie Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna
W sumie mamy termin zrównano 22 kredyty. Ostatnia aktualizacja wykonana dnia 11.11.2024 v 5 godzin 30 minut.
Jeśli szukasz zewnętrznego źródła finansowania, które pozwoli Ci zrealizować planowane inwestycje, sięgnij po kredyt dla rolników.
Kredyty dla rolników to kredyty udzielane przede wszystkim przez wyspecjalizowane do tego banki, których głównymi klientami są osoby prowadzące działalność rolną i korzystające z dotacji unijnych. Kredyt może być zaciągnięty na dowolny cel: zakup maszyn rolniczych, zwierząt gospodarskich, nawozów, pasz, modernizację budynków gospodarskich, a nawet rozwiązanie problemów zadłużeniowych i komorniczych.
Kredyt dla rolnika pozwoli Ci rozwinąć działalność oraz zmodernizować gospodarstwo, dostosowując je do dynamicznych zmian na rynku. Dodatkowe środki finansowe umożliwią Ci także powiększenie skali produkcji, jej unowocześnienie, obniżenie kosztów wytwarzania i dostosowania produkcji do oczekiwań wymagających kontrahentów.
Dzięki dodatkowym środkom finansowym, które poprawią kondycję polskich gospodarstw rolnych gospodarka naszego kraju będzie mogła z powodzeniem konkurować z największymi światowymi gospodarkami. A to, jak nietrudno zgadnąć przełoży się na poprawę jakości życia nie tylko rolników, ale również przedstawicieli wszystkich innych gałęzi przemysłu.
Jeśli zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu dla rolnika wybierz bank, który posiada w swojej ofercie produkty finansowe dedykowane właśnie takiej grupie klientów. Wyspecjalizowana, szyta na miarę oferta gwarantuje zazwyczaj zdecydowanie lepsze warunki niż tradycyjny kredyt gotówkowy.
Wnioskując o kredyt dla rolnika większość banków zaproponuje Ci dogodne formy zabezpieczeń kredytu, możliwość wypłaty środków w transzach lub jednorazowo, negocjowalną prowizję oraz elastyczny, dostosowany do Twoich możliwości finansowych okres kredytowania.
Dużym walorem takiego rodzaju finansowania jest również możliwość skorzystania z atrakcyjnych benefitów, przygotowanych przez niektóre banki. Dzięki dedykowanym rolnikom programom rabatowym, będą mogli skorzystać z preferencyjnych warunków zakupu niezbędnych produktów. Dotyczy to m. in. środków ochrony roślin, prenumerat gazet branżowych, kupna maszyn rolniczych, a nawet samochodów.
W zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań możesz wnioskować o:
* kredyt obrotowy, który poprawi Twoją płynność finansową i zapewni Twojej działalności należyte bezpieczeństwo;
* kredyt inwestycyjny, przeznaczony na modernizację i budowę obiektów na terenie gospodarstwa, zakup maszyn i urządzeń;
* kredyt na zakup środków do produkcji rolnej – nawozów, środków ochrony roślin, materiałów siewnych, warzyw, drzewek owocowych czy pasz;
* kredyt rewolwingowy, przeznaczony na regulowanie bieżących zobowiązań finansowych.
W zależności od konkretnej oferty i przeznaczenia kredytu możesz otrzymać od kilku tysięcy, aż do kilku milionów złotych! Część banków będzie wymagać wniesienia wkładu własnego, inne sfinansują Twoje inwestycje w 100%.
Szczególnie popularne wśród rolników są kredyty z dopłatami do oprocentowania ze środków Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Takich kredytów udzielają z reguły banki spółdzielcze, te, które od lat obsługują preferencyjne linie kredytowe. Warto pamiętać jednak, że kredyty oferowane przez banki we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczone są wyłącznie na działalność inwestycyjną i mogą sfinansować wydatki związane z rozbudową gospodarstwa, zakupem gruntów rolnych, maszyn i urządzeń oraz stad podstawowych.
Pamiętaj, że wysokość oprocentowania jest tylko 1 z parametrów, określających całkowity koszt kredytu. Nie mniej ważne od oprocentowania są:
* wysokość prowizji za rozpatrzenie wniosku kredytowego,
* wysokość opłaty za ustanowienie zabezpieczeń (np. opłaty sądowej za ustanowienie zastawu rejestrowego),
* koszt wymaganych ubezpieczeń majątkowych (przedmiotu zastawu) oraz osobistych (na wypadek śmierci kredytobiorcy),
* wysokość opłaty rekompensacyjna w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu,
* wysokość prowizji za przygotowanie aneksów do umowy, niezbędnych np. w momencie przewalutowania kredytu np. z dolarów amerykańskich na złotów czy zmiany planu spłat.
Całkowity koszt kredytu określa wartość RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa procentowa kredytu. Na wysokość RRSO wpływa nie tylko wysokość oprocentowania, ale również wszystkie dodatkowe koszty, związane z zaciągnięciem kredytu (koszt ubezpieczenia, prowizji i ewentualnych opłat dodatkowych).
To właśnie RRSO precyzyjnie określa ile będą kosztować nas pożyczone od banku pieniądze.